Математика – наука молодих. Інакше й не може бути. Заняття математикою – це така гімнастика розуму, для якої потрібна вся гнучкість і вся витривалість молодості.

 Н. Вінер

      «Кенгуру - 2009»

       З кожним роком Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру» набуває все більшої популярності, невпинно зростає кількість його учасників. У 2009 році ХСШ № 119 була відзначена у числі найактивніших учасників конкурсу серед навчальних закладів України.  Всього у конкурсі взяли участь 305 учнів школи.      

    Наприкінці навчального року, на  урочистій лінійці, проведеній під час свята Останнього дзвоника, всім учасникам  було вручено іменні сертифікати Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру – 2009», завірені адміністрацією школи, та інформаційні вісники.

    Залежно від результату сертифікат кожного учасника містив оцінку «відмінно», «добре» або ж подяку «за участь».  Діти отримували їх з великим піднесенням і радістю, відчуваючи свою  належність до світу математики. 

    Серед обдарованих дітей школи слід особливо відзначити учня 10 класу Барабаша Д. , який  не тільки отримав відмінний результат у конкурсі «Кенгуру-2009», але й посів I місце у ІІ етапі олімпіади з математики.

   Літо «Кенгуру - 2009»

     Традиційно  влітку в Криму,  в мальовничому містечку Лівадія  поблизу Ялти, влаштовується Міжнародний математичний табір, де діти з різних куточків України, а також гості з  інших країн,  мають чудову нагоду не тільки відпочити, а й взяти участь  у літньому турі конкурсу «Кенгуру».  Учасниками табору стають учні- переможці конкурсу.
   Але й учні, яким не вдалося отримати відмінний результат у конкурсі, мають  можливість вдосконалити свої знання і вміння під час перебування у шкільному літньому  таборі.

    Під керівництвом  вчителів учасники шкільного табору  проводили обговорення конкурсних завдань. Особлива увага приділялася завданням,  виконання яких викликало певні труднощі в  учнів.

   Конкурс «Кенгуру -2009» став ще одним кроком на складному, але захоплюючому шляху популяризації математичних ідей, активізації творчої діяльності як учнів, так і вчителів. Участь у конкурсі сприяє розвитку інтелектуальних здібностей у дітей, допомагає повірити у власні сили, надихає на подальшу працю над вдосконаленням своїх знань.

                                                                            

Математика — дивовижна вчителька в мистецтві спрямовувати думки, наводити порядок там, де вони не впорядковані, викорчовувати безглуздя, фільтрувати брудне і наводити ясність.
                                                  Ж. Фабр

     «Кенгуру - 2010»

 

  Головною метою Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру»  є залучення учнів у цікавий і пізнавальний світ математики.        Учасником конкурсу може бути кожен учень від 2-го по 11-й клас з усіх куточків України. Гра цікава як призерам Всеукраїнських олімпіад із різних предметів, так і тим, хто лише починає засвоювати ази цієї чудової науки – математики.

   Особливість конкурсу полягає у тому, що ані переможців, ані переможених немає. Кожна дитина знає, що це насамперед особиста перемога. Серед «кенгурят» понад 20 призерів Міжнародних предметних олімпіад і тисячі дітей, які вперше зацікавились математикою саме під час конкурсу.

     З 2000 року оргкомітет конкурсу, за сприянням Міністерства освіти та науки України та АР Крим, проводить літні зустрічі в мальовничому містечку Лівадія поблизу Ялти. Учасниками табору стають не тільки талановиті діти з нашої держави, а також школярі з Румунії, Литви, Болгарії, координатори конкурсу з Польщі. Наші діти мали змогу побувати в аналогічних таборах у цих країнах.

   Літо «Кенгуру - 2010»

    Одним з найкращих літніх таборів Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» є  табір у Польщі.  Українські учні отримали велике задоволення від перебування у цьому таборі, знайшли нових друзів  з інших країн.  

      Під час перебування у навчально-відпочинковому   таборі учні мали  нагоду взяти участь у літньому турі конкурсу «Кенгуру», заочній математичній командній або особистій олімпіаді, а також різного роду вікторинах та змагання. Переможці були нагороджені спеціальними призами.

Учасники табору прослухали цікаві лекції з математики, які читали професори з відомих вищих навчальних закладів Польщі, Росії, Чехії.

    Організатори створили найкращі умови як для навчання, так  і для відпочинку. Усе було чудово сплановано: кожен день екскурсії, яскраві враження, нові знайомства. Діти побували в одному з найкрасивіших міст Європи – в Кракові, а також у мальовничих горах Татрах.

 

Математика — цариця всіх наук. її улюблениця — істина, її вбрання — простота і ясність. Палац цієї володарки оточено тернистими заростями, і, щоб досягти його, кожному доводиться пробиратися крізь хащі. Випадковий мандрівник не виявить у палаці нічого привабливого. Краса його відкривається лише розуму, що любить істину і загартований в боротьбі з труднощами, і такому, який свідчить про незвичайну схильність людини до заплутаних, але невичерпних і піднесених розумових насолод.
                                                     Ян  Снядецький

     «Кенгуру - 2011»

     «Кенгуру» є найпопулярнішим у світі математичним конкурсом. І це невипадково. Адже організаторам конкурсу вдалося створити особливі справедливі умови участі у грі, знайти цікаві для дітей стимули, подарувати кожній дитині відчуття причетності до чогось великого і захоплюючого.  

Літо «Кенгуру - 2011»

     З кожним роком конкурс «Кенгуру»  набуває все більшого авторитету та популярності.  Чи не найбажаніший приз для кожного учасника конкурсу – запрошення до одного з міжнародних  літніх таборів «Кенгуру».   Там учні з різних регіонів України мають можливість поспілкуватися з організаторами конкурсу, знайти нових друзів і, звичайно, попрацювати над цікавими задачами.

Найвідоміший Міжнародний математичний табір в Україні розташований  на території  Автономної Республіки Крим, у мальовничому містечку Лівадія поблизу Ялти.  У 2011 році учасники табору мали нагоду взяти участь у літньому турі конкурсу «Кенгуру».

    Також організатори табору підготували захоплюючу розважальну програму. Найбільш сподобалися дітям екскурсії до Лівадійського та Воронцовського палаців і пішохідна прогулянка до Ластівчиного гнізда.

     Не менш корисно й цікаво пройшов час для учасників математичного табору у Львові. Різноманітні математичні вікторини й змагання перемежалися з цікавими екскурсіями, адже Львівщина – це суцільний історичний музей. Юні математики  відвідали знамениті Золочівський, Підгорецький  та Олеський замки і Крехівський монастир – маршрут відомий як «Золота підкова» України.

    В усіх літніх таборах Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру-2011» були створені всі умови для найкращого відпочинку й навчання.  «Кенгуру» - це не просто захоплююча гра, це  також нові друзі, цікаве спілкування, незабутні подорожі, нові враження і емоції. 

    Нестандартні завдання та способи їх викладення , обстановка  і форма проведення конкурсу  сприяють особистій  зацікавленості кожного учня у досягненні вищих результатів та викликають інтерес    до математики навіть у тих, хто раніше не виявляв інтересу до цієї науки. 

 

 

Якщо ви хочете навчитися плавати,  то сміливо ідіть у воду, а якщо хочете навчитися  розв’язувати задачі, то розв’язуйте їх.                             

                                                Д. Пойя                                                 

    «Кенгуру - 2012»

   «Кенгуру» - це не просто математичний конкурс, це особливий яскравий світ, який об’єднує розумних, допитливих, обдарованих дітей з усього світу. Саме тому крива кількості учасників конкурсу кожного року стрімко йде вгору.  Харківщина  належить до областей – найактивніших учасниць конкурсу. У 2012 році кількість учасників з Харківської області перевищила 50 000. 

       Конкурс «Кенгуру» має на меті не лише зацікавити дітей математикою, – це і спроба об’єднати навколо вирішення спільних проблем вчителів математики з різних областей України.

     Зустрічаючись на щорічних семінарах, які теж проводить оргкомітет конкурсу, вчителі діляться досвідом, слухають цікаві лекції своїх колег. Саме тут кожного року обговорюються і шліфуються нові задачі для наступного конкурсу, авторами яких здебільшого є самі його учасники. Найцікавіші задачі оргкомітет конкурсу кожного року надсилає до Міжнародного організаційного комітету, на засіданні якого досвідчені математики, що представляють кожну країну-учасницю, формують пакет завдань для майбутнього змагання. І вже потім ці задачі повертаються у вигляді завдань конкурсу.

     Літо «Кенгуру - 2014»

           Уже сьомий рік проводиться літній семінар координаторів конкурсу  у смт Яремче (Івано-Франківська область).   Учасники мали змогу не лише насолоджуватися мальовничими видами Карпат, а й прослухати змістовні лекції та доповіді координаторів від кожної області, поспілкуватися між собою. Харківщину представляла координатор Будна Світлана Миколаївна.

 Семінар координаторів конкурсу «Кенгуру-2014»  в Яремче.

   Але все ж головна увага організаторів конкурсу приділялася дітям.    Юні математики відвідали навчально-відпочинковий табір у селі Яблуниця, розташованому неподалік від Яремче. Там зібралися переможці Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру-2015" з усієї України.

Учасники табору в с. Яблуниця.

   Організаторами конкурсу була розроблена цікава різноманітна програма.  Окрім участі у літньому турі конкурсу, учні мали змогу застосовувати свої знання в іграх. Так, наприклад,  проводилися «математичні бої»: представники різних команд по черзі доводили задачі. Переможці отримали спеціальні призи.

     Не менш захоплюючою була й розважальна частина програми.  Особливо сподобався учасникам табору похід у Карпати  зі сходженням на Говерлу.